I když to tak nevypadá vzhledem k rozloze, na bazénu toho skutečně k údržbě zase tak moc není. Nejdůležitější jsou bazénové součásti, on sám v podstatě údržbu nepotřebuje. Je třeba začít u filtrace, protože je to právě ona, která udržuje bazén, tedy vlastně vodu v něm, v přirozeně čisté podobě. Proto se musí čas od času zkontrolovat, zda je všechno v pořádku a pokud tomu tak není, je nutno s tím něco udělat. Bez filtrace totiž nebude koupání. Voda sice chvíli čistá vydrží, ale ne na dlouho, a nakonec se z ní stane břečka, kam nevstoupí ani ten nejotrlejší jedinec. Proto je třeba filtraci kontrolovat. Další věci kolem už nejsou nutností, na rozdíl od filtrace, takže údržba je pak o tom, zda je vůbec máte.

před skokem do vody

Jde především například o salinátor, vysavač do bazénu, přívodní a odvodní hadice vůbec spoustu dalších věcí. Protože jsou to ony, které nám zaručují bezproblémový provoz. Například již zmíněné bazénové hadice jsou nedílnou součástí a pokud se některá poškodí, musí se poškozené místo zalepit či jinak vyspravit. Pokud je tam malá prasklinka, postačí kvalitní voděodolná lepící páska. Lze ji koupit skoro kdekoli a svou službu udělá. Jsou však situace, kde ji použít již nelze.

v čisté vodě

Hadice může být zteřelá, nebo prokousána od myšiček, které bydlí s vámi ve sklepě, kam jste hadice uložili. Hodně vysoko, ale to myškám nevadí, jsou skvělí horolezci a vyšplhají kamkoli. Ale nejsme tu od toho abychom rozebírali umění myšiček šplhat. Jsme zde kvůli něčemu jinému. Bazénové hadice nemohu návštěvám myší odolat, stejně jako třeba střídání mrazu a tepla, pokud je máte venku volně položené a nechráněné. Zvláště tehdy, pokud jste koupili nějaké levné šmejdy čert ví kde. Je tedy třeba zakoupit úplně nové a vyměnit je za ty staré a poškozené. To můžete učinit tak, že kliknete na odkaz zde v tomto článku a můžete si začít vybírat.