Vydat se na dráhu soukromého podnikatele může znamenat i možnost významně si polepšit po finanční stránce. V soukromém podnikání totiž nejsou jak známo příjmy nijak omezené, a tak si tu každý může vydělat prakticky tolik, kolik jenom dokáže. A taková vidina pochopitelně spoustu lidí láká.
Jenže skutečností je i to, že se ne vždy daří právě tak skvěle, jak by si člověk přál. A i v podnikání se střídají doby hojnosti s třeba i vysloveně nezáviděníhodnými obdobími, kdy se peněz třeba i citelně nedostává a vypadá to pomalu beznadějně.
Ale naděje umírá jako poslední, nebo se to aspoň říká. A když se tedy v soukromém byznysu dařit přestane, je záhodno s tím něco udělat. Aby zase bylo dobře, aby se něčí podnikání definitivně nezhroutilo.
Jenže úspěšně podnikat znamená mít dost peněz. A kde tyto vzít, když prostě právě nejsou, když se jich podnikáním nepodaří vydělat tolik, kolik je potřeba? Odpověď může být v zásadě jednoduchá. Scházející peníze si lze někde půjčit.
Ovšem je to tak prosté? Samozřejmě, že není. Podnikatel si totiž takovou půjčku, která by mu pomohla, nemůže jenom přát, on si ji také musí zasloužit. Čímž mám na mysli, že musí jím oslovené finanční instituci, u níž by si rád půjčil, prokázat, že ty půjčené peníze bude rovněž schopen i s úroky vrátit. A na tom se často ztroskotá, podnikatelé v nesnázích obvykle nedokážou nabídnout dostatečné záruky.
A proto se tak často v podobných případech využívají hypotéky bez registru od nebankovní společnosti. Protože u těch se schopnost splácet prokazuje nejsnáze. Když má podnikatel nějakou nemovitost, může ji zde dát do zástavy, a když zvládne ze svých příjmů splácet, není problém, aby mu právě tady půjčili. A to aniž by po takovém žadateli chtěli doložení hodně velkých příjmů, čistých registrů dlužníků a dalších pozitiv.
A tak právě nebankovní společnost může kohokoliv ze soukromníků zachránit i v nouzi nejvyšší.