Plánujete stěhování do zahraničí a rádi byste jej provedli bez stresu a pokud možno v poklidu? Čemu byste se měli v takovém případě vyhnout?

Stěhování o víkendech – zahraniční stěhování obvykle obnáší jízdu po dálnici kamionem nad tři a půl tuny a tato vozidla mají zakázaný vjezd na dálnici v nedělích o ve svátky a někde také v sobotu nebo v pátek. Z tohoto důvodu naplánujte přesun do zahraničí na všední dny. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím. Na tento problém vás zřejmě také upozorní stěhovací firma.

kočka v krabici

Ve dne nebo v noci – jestliže využijete nočního stěhování, vyhnete se jistým potížím v souvislosti s hustotou provozu na silnicích. V noci klesá provoz na minimum a můžete se tím případně vyhnout kolonám vozidel na silnicích, respektive v noci klesá pravděpodobnost, že na nějaké narazíte. V noci je také klidnější celé město a v nočních hodinách také klesá hladina stresového hormonu kortizolu na nižší úroveň (nejvíce kortizolu máme v těle ráno a dopoledne).

stěhování do zahraničí

Stěhování těžkých břemen – stěhovací firma vás do zahraničí přestěhuje komplet třeba i na klíč. Rozhodně se netahejte s ničím těžkým, pokud nejste zvyklí, můžete si přivodit kýlu nebo jiný typ úrazu. Podobné je to i s demontáží nábytku, jestliže je zapotřebí jej rozebrat a znovu jej smontovat, nechte to na stěhovácích, ti mívají vyčleněný tým, který si poradí i se složitějšími nábytkovými sestavami, jako jsou kuchyňské linky nebo vestavěné skříně.

Vyklízení spojené se stěhováním – někdy se stává, že je zapotřebí nejprve vyklidit určitý prostor, a teprve pak se můžete stěhovat. Stěhovací firma vám vypomůže i s vyklízením, pokud je to nutné. Vyklízení se týká bytových i nebytových prostor, tedy například sklepů, garáží, staré půdy, kůlny, dřevníku, skladů atd. Při vyklízení mohou stěhováci narazit i na nebezpečné předměty, jako jsou staré zářivky, různé chemikálie – jedy, čistidla atd.