V lidském organismu se vše řídí podle systému priorit. Ten je nekompromisní, jinak bychom nemohli přežít ani minutu. Na prvním místě musí být zachováno přesně vymezené pH krve, poté musí být zajištěn průtok krve do všech orgánů, tedy fungující srdce a potí hlavně mozek, játra a ledviny.
Teprve poté, co jsou tyto orgány a kvalita krve zajištěny tak, aby vše fungovalo bez problémů, pak jsou na řadě ostatní části těla, tedy svalovina končetin a pak i pokožka, vlasy, ochlupení, rohovina nehtů a zuby. Jednoduchá rovnice – jak víte, bez vlasů a chlupů či nehtů se obejdete, dokonce i bez zubů, ale bez mozku ani náhodou.
Akné je projev hormonální dysbalance
V systému priorit fungování lidského těla je pokožka až na jednom z posledních míst, staří lidé s pokožkou vrásčitou a evidentně poškozenou a špatně vyživovanou stále žijí relativně spokojeně. Pokožka se však může poškodit i v mládí, např. pod vlivem akné. Akné souvisí s „rozházenými“ hormony, s jejich určitými výkyvy, a pokud chcete proti akné uspět, musíte hormony „srovnat do latě“.
Hormonální rovnováhy lze poměrně s úspěchem docílit pomocí adaptogenních bylin. Jednou z těch velmi účinných je Maca peruánská, přezdívaná jako „peruánský ženšen“. Adaptogeny dokážou zvládnout korekci zejména stresových hormonů a nastolení opětovné hormonální rovnováhy, a tím pádem i zlepšení pleti a eliminaci projevu akné. Maca a akné si spolu nerozumí a tento nepříjemný kosmetický problém může odeznít u každého, bez ohledu na věk a pohlaví.
Akné však není jediný problém, který Maca peruánská řeší, můžete ji využít v boji proti chronickému stresu, proti depresím, špatné náladě, problémům se spánkem, potížím s krevním oběhem, lymfatickým a imunitním systémem, nervovou soustavou, s trávením i špatným stavem zubů, kostí, vlasů a nehtů. Maca vám zkrátka může pomoci omládnout a zkvalitnit váš život.